SUSISIEKIMAS LOGISTIKA TECHNOLOGIJOS
ISSN 2029-4204

Kyšiu įtariamo Uosto direkcijos inžinieriaus byla perduota į teismą

2018-09-27  15min.lt

Klaipėdos apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje A. T., dirbęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje (KVJUD) inžinieriumi, kaltinamas kyšininkavimu, dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų panaudojimu, o vienos bendrovės direktorius T. D. – papirkimu bei dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų panaudojimu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad valstybės tarnautojas A. T. keletą kartų susitarė su bendrovės direktoriumi T. D. savo naudai tiesiogiai priimti iš jo kyšius ir reikalavo kyšio už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už tai, kad jis suklastos uosto akvatorijos gylių prie krantinių matavimų duomenis iki projektinių dydžių tam, kad bendrovė galėtų priduoti krantinių gilinimo rangos darbus, kaip tinkamai atliktus, ir gauti už tai rangos sutartyje numatyto dydžio atlyginimą.

Kaltinamojo A. T. veiksmais buvo tyčia suklaidinti vadovaujantys ir atsakingi KVJUD asmenys, sukeltos abejonės jų gebėjimais ir pastangomis užtikrinti valstybės kontroliuojamo juridinio asmens veiklos skaidrumą, dėl ko juridiniam asmeniui padaryta didelė neturtinė žala.

Dėl tikrų dokumentų suklastojimo ir panaudojimo, taip pat dėl projektų bei normatyvinių dokumentų reikalavimams neatitinkančių darbų priėmimo organizavimo KVJUD patyrė didelę turtinę žalą.

Kaltinamieji A. T. ir T. D. su pareikštais įtarimais nesutinka, kaltės nepripažįsta.

Tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Neseniai nuosprendį dėl kyšio paėmimo išklausė buvęs Uosto direkcijos Infrastruktūros direktorius G.Zumaras, dovanų priėmęs brangų laikrodį ir pinigų.